Goja Music Hall

Výstaviště
170 00 Praha-Bubeneč

Jedna z dominant pražského Výstaviště. Futuristická stavba ve tvaru pyramidy byla postavena u příležitosti konání Všeobecné výstavy v roce 1991, po další léta sloužila jako veletržní pavilon.

Zajímavý prostor lákal k dalšímu využití - vzniká zde divadlo Pyramida, které se do povědomí veřejnosti zapisuje vedle jednotlivých koncertů uváděním muzikálů Vlasy, Mise, Pomáda. Důkladnou rekonstrukcí na přelomu let 2000 - 2001 a pod novým názvem Goja Music Hall se tento zajímavý prostor mění na ideální, pohodlný a moderní stánek pro muzikálová i divadelní představení, taneční a hudební festivaly, multimediální show, módní přehlídky…

Goja Music Hall poskytuje návštěvníkům 864 maximálně pohodlných sedadel s výbornou viditelností. Diváci se mohou občerstvit ve třech barech, k dispozici je jim velkokapacitní šatna. Unikátní je možnost uzpůsobení hlediště ( včetně efektu zmenšování ) dle typu představení či akce. Zvukový park s precizním řešením akustiky a moderní světelné vybavení dovolují prakticky neomezené možnosti realizace představ svých tvůrců.

Velkou předností divadla je i snadná dostupnost jak veřejnou, tak individuální dopravou.

Od podzimu roku 2003 se v Goja Music Hall uvádí veleúspěšný světový muzikál Les Misérables - Bídníci a od roku 2004 Miss Saigon, velkolepá muzikálová epopej ze stejné autorské dílny - Claude-Michela Schönberga a Alaina Boublila.

Od ledna 2007 se stává uměleckým partnerem Městské divadlo Brno, které v Goja Music Hall postupně uvede výběr toho nejlepšího ze své muzikálové produkce.


Zdroj informací a oficiální stránky divadla: www.goja.cz
Poslední aktualizace této stránky: 31. 1. 2011